Wystartowała III edycja akcji „Czas na LoveR – kręcimy kilometry dla dzieci chorych na raka”

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” od ponad 27 lat otacza wieloaspektową opieką dzieci onkologicznie i hematologicznie chore w trakcie wielomiesięcznej terapii oraz ich najbliższych. Będąc organizacją rodzicielską, odpowiada na wszechstronne potrzeby całych onkorodzin, zapewniając m.in. bezzwrotną finansową „pomoc na Start”, refundację leczenia i rehabilitacji, wsparcie socjalne oraz nieocenioną pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Nieprzerwana, długofalowa pomoc jest możliwa dzięki zaangażowaniu ludzi o wielkich sercach, którym nie jest obojętny los najbardziej potrzebujących.

Promując aktywny styl życia, dbając o środowisko, a także zachęcając do odkrywania terenów województwa łódzkiego, Fundacja „Krwinka” organizuje dwumiesięczną inicjatywę „Czas na LoveR – kręcimy kilometry dla dzieci chorych na raka”, w której mogą wziąć udział wszyscy entuzjaści jazdy na rowerze. Jak można dołączyć do akcji?

– Chcąc zarejestrować kilometry, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Tropiciel, wejść w zakładkę „Czas na LoveR”, założyć konto i wprowadzić przejechaną trasę. Z całego serca zachęcamy do uczestnictwa w inicjatywie wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach, w tym całe rodziny. Wycieczka rowerowa może być świetną formą spędzenia wolnego czasu czy przyjemnym sposobem dotarcia do pracy – mówi Dominika Śliwińska, dyrektor Fundacji „Krwinka”.

W dowolnym momencie można dołączyć do przedsięwzięcia, jednocześnie warto pamiętać, że na osoby, które pokonają największą ilość kilometrów, czekają wyjątkowe nagrody:

– Zamierzamy docenić najbardziej zaangażowanych rowerzystów w rankingu indywidualnym oraz firmowym, pokonujących trasy z myślą o dzielnych onkowojownikach, którzy w trakcie pobytu w szpitalu mają ograniczone możliwości aktywności fizycznej. Niesamowicie cieszymy się z wyjątkowego zaangażowania społeczności, która dbając o swoją kondycję, wspiera naszych podopiecznych  – dodaje Dominika Śliwińska.

Rozpoczęcie akcji w postaci przejazdu do Arturówka odbyło się 1 sierpnia na terenie parku przyszpitalnego w Uniwersyteckim Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej w CSK UM w Łodzi, gdzie są leczeni mali pacjenci, którymi na co dzień opiekuje się Fundacja „Krwinka”. W inauguracji uczestniczyli wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk oraz wiceprezydent Miasta Łodzi Adam Pustelnik, którzy z entuzjazmem zachęcali do włączenia się do akcji łodzian i mieszkańców całego województwa łódzkiego.

Partnerami finansowymi akcji zostały firmy: Pixel Technology, Veolia, Amazon, siłownia Fit&Joy z Podegrodzia oraz Bike Planet, które wspierając małych pacjentów w długotrwałym leczeniu, promują aktywny styl życia wśród swoich pracowników, klientów oraz partnerów biznesowych.

– Jesteśmy łódzką firmą, która tworzy oprogramowania dla branży medycznej, więc wiemy, jak ważne jest życie i zdrowie pacjentów. Nasi koledzy i koleżanki programiści spotykają się z tym na co dzień, dlatego nie mogliśmy nie wziąć udziału w akcji „Czas na LoveR”. Mamy licznych pracowników, dla których sport jest pasją i jesteśmy gotowi wziąć udział w wyzwaniu. Chcemy przekuć wspaniałą kondycję fizyczną pracowników i się nią podzielić z najbardziej potrzebującymi – podkreśla Karolina Franczak, przedstawicielka firmy Pixel Technology.

Przedsięwzięcie zostało objęte Patronatem Honorowym Wojewody Łódzkiego Karola Młynarczyka, Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera oraz Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Opiekę medialną sprawują: Radio ESKA, TVP3 Łódź oraz Plaster Łódzki.

WYKRĘĆ Z NAMI 60.000 KILOMETRÓW I WESPRZYJ NASZYCH PODOPIECZNYCH!

ZAREJESTRUJ SWÓJ PRZEJAZD I DORZUĆ KILOMETRY 

WESPRZYJ FINANSOWO DZIELNYCH ONKOBOHATERÓW